شرکت کاوندیش شیمی کرمان

بخش ها

تماس با ما

نام:
ایمیل:
موضوع:
متن پیام:
 
کمتر دیده می شود که کسی قبل از ابتلا به بیماری به فکر حفظ نعمت سلامت باشد. انگار که بدن زوال ندارد، اما متأسفانه واقعیت این نیست. معمولاً چنین بی توجهی هایی شامل مهم ترین چیزها در زندگی می شود و عاقبت ما می دانیم و نتایج مصیبت بار غفلت. یک عادت خطرناک در کشاورزی ما بی توجهی به سلامت و نشاط خاک است. بارها دیده می شود که کشاورز از اولین هزینه ای که صرف نظر می کند هزینۀ کود دهی است و نتایج زیان بار این اقدام گر چه به سرعت معلوم نمی شود، اما در بلند مدت تأثیرات بسیار مخربی دارد. خاک نیاز به مراقبت دارد، این یک اصل بدیهی در کشاورزی امروزی است. کود دهی صحیح به معنی خاک سالم و مستعد و مناسب کشت و در نتیجۀ عملکرد بالا و کیفیت مطلوب است. حرف کاوندیش این است : با خاک مهربان باشید تا نتایج شگفت آور آن را در کیفیت و کمیت محصولاتتان ببینید.
در سال 1351 که سيستم کشاورزي ايران در رشته باغباني به شدت در حال توسعه و پيشرفت بود. در آن زمان مصرف کودهاي شيميايي با روش سنتي با عدم تعادل شديدي مواجه بود و مسموميت و کمبود مواد غذايي در کنار هم ديده مي‏شد. کار ما با اجراي برنامه‏هاي فشرده تغذيه گياهي و جمع آوري اطلاعات از کل دنيا (در آن شرايط) و ايجاد آزمايشگاه‏هاي تجزيه خاک و گياه و سرانجام اجراي بيش از چهل برنامه تحقيقاتي تغذيه گياهي در جهت پاسخ به چهار سؤال اساسي " چه نوع؟ چه مقدار؟ چه موقع؟ چطور؟ " شروع و در ادامه توليد کودهاي مايع (در مؤسسات ديگر) با پايه ريزمغذي و محلول‏پاشي ادامه يافت سرانجام در سال 1378 با پشتوانه 27 سال اين‏همه تجربه و اطلاعات به منظور اجراي سيستم صحيح تغذيه در ايران اين شرکت تأسيس که هم‏زمان پيشرفت‏هاي علمي و ترويجي در مؤسسات تحقيقاتي باعث ايجاد فضاي جديدي در مصرف کود گرديد و به اين منظور شرکت کاونديش شيمي بر سه محور مصرف خاکي – آبي – محلول‏پاشي کود در گياهان مختلف سه گروه کود مختلف توليد نمود:

الف: کودهاي داج1 يا گروه کودهاي آلي غني شده براي مصرف خاکي
از آنجا که در باغات معمولاً کودهاي آلي يا حيواني با کيفيت نامناسب مصرف مي‏شود، توليد داج پديده جديدي بود که ضمن تأمين مواد آلي خاک، مواد معدني مورد نياز گياه در بستري مناسب و کاملاً قابل جذب به آن اضافه شود به‏طوري که ضمن اصلاح خاک و حفظ تعادل شيميايي، گياه نيز از تغذيه کافي برخوردار شود. کودهاي داج در فرمول‏هاي مختلف، بعضاً اختصاصي گياهان مختلف و بعضي اختصاصي عناصر مختلف هستند توليد مي‏گردد. علاوه بر اين براي باغداران و مصرف کنندگان عمده اين شرکت با تجزيه خاک و گياه کود کاملاً اختصاصي مورد نياز آنها را توليد مي‏ نمايد.

ب-کودهاي ارژن:
گروه کودهاي کاملاً محلول ارژن بر پايه نسبت‏هاي مختلف ازت، فسفر و پتاسيم (N P K) و با چاشني ريزمغذي‏ها و در مواردي عناصر واسطة کلسيم و منيزيم در بيش از 50 فرمول قابل توليد است که انواع پرمصرف آنها در برنامة توليد روزمره اين شرکت قرار دارد. اين کودها از طريق سيستم آبياري مصرف مي‏شوند ضمن اين که به صورت محلول‏پاشي هم قابل مصرف هستند. در گروه ارژن‏ها کودهاي خاص ريزمغذي‏ها به صورت تک عنصري و ترکيبي به صورت کلات و معدني گنجانده شده‏اند.

ج-کودهاي دلفارد:
گروه کودهاي دلفارد به عنوان کودهاي اختصاصي محصولات مختلف بر پايه N P K و ريزمغذي مناسب و مورد نياز گياه در بيش از 15 فرمول عرضه مي شوند. اين ترکيبات بر اساس کودهاي اصلي که معمولاً کشاورزان مصرف مي‏کنند و نيازهاي خاص هر گياه توليد شده اند که عمدتاً به صورت محلول‏پاشي مصرف مي‏شوند اما براي بعضي گياهان به دليل کامل بودن فرمول غذايي، مخصوصاً در گلخانه‏ ها، در سيستم آبياري هم مصرف مي‏شوند.

 

نام شرکت:

بازار کشاورزی
زمینه فعالیت: کشاورزی
تلفن های تماس:
آدرس:
پست الکترونیکی: info@cavendishimi.com
بیشتر...    

تمامی حقوق متعلق به بازار بزرگ کشاورزی ایران می باشد.